تازه ترین خبرها
Home / گزارش ها / الاحواز / بیکاری ۷۰۰ نفر از ملوانان بندر جارک در احواز اشغالی به دلیل عدم صدور مجوز فعالیت به شناورهای چوبی

بیکاری ۷۰۰ نفر از ملوانان بندر جارک در احواز اشغالی به دلیل عدم صدور مجوز فعالیت به شناورهای چوبی

از فروردین‌ماه سال جاری، با دستور مسئولان رژیم اشغالگر ایران شناورهای چوبی بندر جارک احواز اشغالی مجوز فعالیت در مسیر دریایی را از دست دادند و کار صادرات توسط شناورهای فلزی لندینگ کرافت انجام شد.

مدیرعامل تعاونی لنج داران صدف با بیان اینکه با تعطیلی و عدم فعالیت شناورهای چوبی عملاً ۷۰۰ نفر از ملوانان و خانواده‌هایشان و کسانی که در حمل صادرات نقش دارند بیکار شده‌اند، گفت: “بیماری کرونا بهانه‌ای شد که شناورهای چوبی را از فعالیت حمل‌ونقل صادرات حذف کرده و شناورهای فلزی لندینگ گرافت را فعال کنند”.

آرش اسدی افزود: “شناورهای چوبی متعلق به افراد نورچشمی مرکز نشینان( آقا زاده ها سرداران سپاه رژیم اشغالگر ایران ) است و اقدام به حمل‌ونقل صادرات تره‌بار از بندر جارک احواز اشغالی به عمان انجام می‌دهند”.

یکی از ملوانان بیکار شده ساکن بندر جارک احواز اشغالی نیز با بیان اینکه حتی ما نمی‌توانیم مخارج خانواده خود را تأمین کنیم و نیاز به کمک نهادهای حمایتی داریم، گفت: “در صورت فعال کردن مجوز صادرات به وسیله شناورهای چوبی وضعیت ما تغییر خواهد کرد”.
۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰


امیر احوازی
مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی احواز
http://WWW.ALAHWAZ.COM
https://t.me/adpffarsi

About Admin

Leave a Reply

Share This