Home / گزارش ها / الاحواز / راه‌حل نهایی در برخورد با سیاست‌های ایران اشغالگر، استقلال کامل الأحواز تحت اشغال آن است

راه‌حل نهایی در برخورد با سیاست‌های ایران اشغالگر، استقلال کامل الأحواز تحت اشغال آن است

“حسن راضی” تحلیلگر مسائل سیاسی دول خاورمیانه و الاحواز اشغالی در گفتگو با شبکه خبری “الحدث” نظرات قابل تأمل و بسیار مهمی دربارهٔ برخورد جدی با ایران اشغالگر درمورد سیاست‌های توسعه طلبانه آن در منطقه ابراز داشت. وی در این رابطه می‌گوید:

می‌توان در برخورد با ایران دو گزینه را بکار برد. گزینه استراتژیک یا راه‌حل نهایی و دیگری راه‌حل موقت.

اگر جهان بدنبال حل دائمی مشکلاتی باشد که منشأ و ریشه آنها از ایران(مانند سیاست‌های توسعه طلبانه تهران در منطقه و پروژه‌های موشکی و هسته‌ای آن) نشأت میگیرند، در ابتدا باید به این امر توجه کرد که برای راه‌اندازی تمامی این پروژه‌ها به منابع مالی هنگفت و هزینه‌های سرسام‌آور نیاز است.
دولت اشغالگر ایران تمامی این هزینه‌ها و پول لازم را از “منابع سرزمین الاحواز تحت اشغال خود”، با(سرقت و غارت) فروش نفت و گاز و سایر منابع طبیعی آن، بدست می‌آورد. اگر جهان براستی خواهان یک راه‌حل نهایی، اساسی و استراتژیک برای منطقه و جهان است، تنها راه آن، قطع ید ایران (اشغالگر) از سرزمین الأحواز و استقلال کامل آن است. چرا که الأحواز هیچ ارتباط و سنخیتی با جغرافیای ایران نداشته و ندارد. احواز بدست ایران اشغال شده است. استقلال کامل این سرزمین با تمام ثروتها، منابع و موقعیت ژئوپولیتیک آن باعث شکست و قطع ید ایران (اشغالگر) از تمامی برنامه‌های موشکی و هسته‌ای و در نهایت ساخت بمب اتمی خواهد شد. همچنین سیاست‌های توسعه طلبانه آن در منطقه که از مرزهای خلیج عربی و دروازه‌های عراق و الاحواز می‌گذرند برای همیشه در نطفه خفه خواهند شد. بهمین دلیل تنها راه‌حل نهایی و ابدی، استقلال کامل (و به رسمیت شناختن تمامیت ارضی الاحواز بعنوان یک کشور و دولت مستقل در جهان امروز) و جدایی کامل و بی چون و چرای آن از ایران اشغالگر است.

شاهد هستیم که جهان بدنبال إعمال راه‌حل‌هایی همچون اهرم تحریمها، قطعنامه‌ها و دیگر فشارهای بین‌المللی است. اما این استراتژیها تنها برای مدت زمان معینی کاربرد دارند. به کرات دیده شده است که با افزایش تحریم‌ها و مواردی از این قبیل، و نیز هنگامیکه ایران منافع خود را در تضاد با منافع جهان و در خطر عقیم شدن ببیند، مجدداً( با هدف خرید زمان) در برابر فشارها و تهدیدهای بین المللی تسلیم شده، اما بعد از مدت کوتاهی در اولین فرصت سیاست‌های مخرب خود را درپیش گرفته است.
برنامه هسته‌ای نظامی ایران از دهه 70میلادی آغاز شد و هنوز هم با جدیت تمام ادامه دارد. این بدان معناست که ایران مصراته بدنبال ساخت بمب اتمی است(برای سیطره کامل بر ملت‌های منطقه و منابع عظیم نفتی آنها).
جهان شاهد آن بود که چگونه دولت‌های بزرگ با عراق، لیبی و سوریه که در ابتدای راه ساخت نیروگاههای هسته‌ای خود بودند، برخورد کردند و چگونه راه‌حل نهایی بر علیه آنها بکار رفت. بی هیچ تردیدی راه‌حل نهایی (برای نشاندن ایران اشغالگر بر سر جایش) تنها و تنها در گرو آزادسازی الأحواز العربی است. اگر جهان واقعاً بدنبال حل نهایی و ابدی است، این تنها گزینهٔ پیش‌روی آنست. درغیراینصورت تمامی راه‌حل‌های دیگر عقیم مانده و ایران مجدداً و با جدیت بیشتر برنامه‌های نظامی هسته‌ای و موشکی خود را برای تهدید منطقه و جهان به تروریسم، توسعه طلبی و ساخت و گسترش موشک‌های قاره پیمای حامل کلاهک هسته‌ای در پیش خواهد گرفت.

برگردان: فؤاد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
Http://WWW.ALAHWAZ.COM
Https://t.me/adpffarsi

https://www.youtube.com/watch?v=hApI8k–CGI&feature=youtu.be

About Admin

Leave a Reply