تازه ترین خبرها
Home / جغرافياي ايران جعلي / نخست وزیر یمن: تروریست شناخته شدن حوثی‌ها مانع تحقق برنامه‌های ایران(اشغالگر) می‌شود

نخست وزیر یمن: تروریست شناخته شدن حوثی‌ها مانع تحقق برنامه‌های ایران(اشغالگر) می‌شود

معین عبدالملک رییس دولت یمن روز دوشنبه 25 ژانویه گفت که تصمیم دولت آمریکا برای افزودن حوثی‌ها به فهرست تروریسم باید از سوی اتحادیه اروپا و جامعه جهانی هم صورت گیرد تا کوچک انگاری راه‌حل‌های سیاسی از سوی این گروه شبه نظامی متوقف شده و اصرار آنها به اجرای برنامه‌های ایران(اشغالگر) بدون توجه به رنج و درد ملت یمن پایان گیرد.

او در یک نشست مجازی و در دیدار با رییس هیات اروپایی و سفرای کشورهای اروپایی در یمن بر خواست دولت این کشور در زمینه تحت تاثیر قرار نگرفتن کمک های انساندوستانه و امدادی آنها از تروریست خوانده شدن حوثی ها تاکید کرد.

نخست وزیر یمن گفت: «نگرانی های مطرح شده در زمینه تاثیر تروریست خوانده شدن حوثی‌ها بر بخش‌های امدادی انسان‌دوستانه و تجاری را درک می‌کنیم و برنامه واضحی برای اقدام در این زمینه داریم. ما نگران ملت خود در گوشه گوشه وطن هستیم و با دردهای آنها ابراز همدردی میکنیم و از راه‌های مختلف می‌کوشیم از این درد بکاهیم.»

رییس دولت یمن تاکید کرد که نتایج تحقیقات نشان داد که حوثی‌ها با حمایت ایران اشغالگر اقدام به انجام «حمله تروریستی» به فرودگاه یمن کرده و جان ده‌ها تن از شهروندان غیرنظامی را گرفتند و با این حمله قصد داشتند دولت و همه امیدهای یمنی‌ها در زمینه برقراری صلح و ثبات را از بین ببرند.

معین عبدالملک گفت علیرغم این حمله دولت با جدیت برنامه های خود را در زمینه مقابله با چالش‌ها ادامه می‌دهد و تلاش برای بازپس‌گیری‌ حکومت و پایان دادن به کودتای حوثی‌ها و محقق کردن ثبات و بهبود اوضاع اقتصادی از مهمترین اهداف این دولت است.


مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
Http://WWW.ALAHWAZ.COM

About Admin

Leave a Reply

Share This