تازه ترین خبرها
Home / جغرافياي ايران جعلي / پلیس آلمان بازداشت یک مرد مظنون به فروش تجهیزات مرتبط با برنامه هسته‌ای وموشکی به نظام اشغالگر ایران را بازداشت کرد

پلیس آلمان بازداشت یک مرد مظنون به فروش تجهیزات مرتبط با برنامه هسته‌ای وموشکی به نظام اشغالگر ایران را بازداشت کرد

دادستان فدرال آلمان امروز سه شنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد پلیس این کشور یک مرد آلمانی-ایرانی را که مظنون به نقض تحریم‌های اروپا و صادرات تجهیزات مورد استفاده در برنامه‌های هسته ای و موشکی رژیم ایران ( نظام اشغالگر ایران )است، دستگیر کرده است.

طبق اعلام دادستانی آلمان علاوه بر دستگیری این فرد، ۱۱ مکان از جمله آپارتمان‌ها و دفاتر مرتبط با مظنون در ایالت‌های هامبورگ ، شلسویگ هولشتاین و نورد راین-وستفالن تفتیش شده‌اند. فرد دستگیر شده که هویتش برمبنای قوانین حفظ حریم خصوصی الکساندر جی اعلام شده متهم است که تجهیزاتی به ارزش ۱.۱ میلیون یورو را برای یک فرد ایرانی که شرکتش در ایران ( ایران جعلی) در فهرست سیاه اروپا قرار دارد ارسال کرده است.
دفتر دادستانی کل آلمان در همین رابطه اعلام کرد که مظنون در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای تهیه تجهیزات آزمایشگاهی تماس گرفته و دو طیف‌سنج به مبلغ ۱۶۶هزار یورو را در ژانویه ۲۰۲۰ به ایران( ایران جعلی) صادر کرده است. او شش ماه بعد نیز دو دستگاه طیف‌سنج دیگر را با ۳۸۸ هزار یورو خریداری کرده است.

امیر احوازی
مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
14/09/2021

http://WWW.ALAHWAZ.COM
https://t.me/adpffarsi

About Admin

Leave a Reply

Share This