تازه ترین خبرها
Home / جغرافياي ايران جعلي / یک جنایتکار رسمی عنوان رهبر ایران جعلی را به خود داده!

یک جنایتکار رسمی عنوان رهبر ایران جعلی را به خود داده!

موضع دادستانی اوکراین در ارتباط با جنایت رژیم اشغالگر ایران در سرنگونی هواپیمای اکراینی: سرنگونی هواپیما جنایت عمدی بود، رژیم ایران اسناد را نمی‌دهد.

دادستانی کل اوکراین با تاکید بر این که سرنگونی هواپیمای پرواز ۷۵۲ «جنایت عمدی» بوده، می‌گوید دولت(جنایتکار) ایران به رغم وعده‌های قبلی «هیچ سندی» درباره انهدام این هواپیما به اوکراین نداده است.
گوندوز مامدوف روز سه‌شنبه ۲۳ آبان با رد ادعای حکومت ایران(اشغالگر) مبنی بر نقش «خطای انسانی» در این حادثه، تاکید کرده است که پیش از دستیابی به حقیقت، این پرونده مختومه نمی‌شود.

روز اول آبان سال جاری، پس از سفر هيئت اوکراینی به تهران، دولت اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرف ایرانی وعده داده «ظرف یک هفته» جزئیات تحقیقات درباره این پرونده را در اختیار مقام‌‌های اوکراین قرار دهد.
به گفته مقام‌های اوکراین، دولت ایران(اشغالگر) همچنین وعده داده بود که جزئیات بازداشت شش نفری را که مرتبط با این پرونده بودند ارائه بدهد.
دادستانی کل اوکراین پیشتر افشا کرده است که بر اساس اتهاماتی که به بازداشت‌شدگان در پروندهٔ سرنگونی هواپیمای اوکراینی در ایران اشغالگر تفهیم شده، حداکثر مجازات آنها «سه سال زندان» خواهد بود.

گوندوز مامدوف در اظهارنظر تازه‌اش در این زمینه که در پایگاه اینترنتی اوکراینی تزنزور نت منتشر شده، با انتقاد از این روند گفته است: « آیا واقعاً سه سال زندان برای قتل ۱۷۶ نفر و تحمیل میلیون‌ها دلار ضرر مجازات عادلانه است؟»
او همچنین با انتقاد از محدود بودن روند رسیدگی به این پرونده گفته است: «آیا عادلانه است کسانی‌که در ردهٔ بالا مسئول سازمان‌دهی سیستم پدافند هوایی و نظارت بر اقدامات نظامیان زیردست بوده‌اند، مجازات نشوند؟»

دولت ایران اشغالگر همچنین وعده داده بود که «یک جزء‌کلیدی از شواهد» که گفته شده یک تبلت مربوط به محل خدمه پروازی این هواپیما است و در روزهای نخستین پیدا شده بود را به اوکراین بفرستد.
با این حال به گفته دادستان کل اوکراین تاکنون هیچ یک از شواهد و مدارک درخواست‌شده ارسال نشده است.

روز ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۹۸، هواپیمای مسافربری اوکراینی که از تهران عازم کی‌یف بود، با شلیک موشک‌های سپاه تروریستی پاسداران سرنگون شد و ۱۷۶ مسافر و خدمه آن که نیمی از آنها دوتابعیتی بودند، به قتل رسیدند.

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
Http://WWW.ALAHWAZ.COM
Https://t.me/adpffarsi

About Admin

Leave a Reply