جغرافياي ايران جعليجهان

پیام زیردریایی اسرائيل برای ایران اشغالگر

در اقدامی هشدارآمیز علیه ایران اشغالگر، یک زیردریایی اسرائیلی به طور علنی از کانال سوئز عبور کرد. یک زیردریایی آمریکایی نیز در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده تروریست سابق نیروی قدس از تنگه باب السلام عبور کرده است.

تایمز اسرائیل نوشت: “زیردریایی اسرائیلی با مجوز مصر از کانال سوئز عبور کرد.”

این گزارش می‌افزاید: «زیردریایی اسرائیلی هنگام عبور از کانال سوئز به سطح آب آمد و رو به خلیج عربی قرار گرفت». تایمز اسرائیل این اقدام را «ارسال پیامی» برای ایران اشغالگر توصیف کرده است.
فرمانده ستاد ارتش اسرائیل پیش‌تر در مورد اقدام ایران اشغالگر علیه منافع اسرائیل هشدار داده و تاکید کرده بود که اسرائیل واکنش پرقدرتی نشان می‌دهد.

آویو کوخاوی گفت: «اخیرا تهدید‌های متعددی از سوی ایران اشغالگر علیه اسرائیل به‌گوش می‌رسد. اگر ایران(اشغالگر) و شرکایش، اعضای محور رادیکال (ایران، سوریه، حزب‌الله و گروه‌های تروریستی فلسطینی) اقدامی علیه اسرائیل انجام دهند، هزینه بسیار سنگینی پرداخت خواهند کرد.»

او هشدار داد که حمله اسرائیل به عامل تهدید علیه منافعش در فاصله جغرافیایی دور یا نزدیک با استفاده از زور و شدید خواهد بود و برای آن آماده است.

پس از کشته شدن محسن فخری‌زاده، چهره کلیدی برنامه‌های هسته‌ای-نظامی ایران اشغالگر در منطقه آبسرد دماوند (هفتم آذرماه) برخی مقامات تهران انگشت اتهام را به سوی اسرائیل گرفتند. مقامات اسرائیل این اتهام را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.
هنوز با گذشت حدود یک ماه، هنوز روشن نیست فخری‌زاده چگونه کشته شد و گزارشی که وزارت اطلاعات وعده داده بود، هنوز منتشر نشده است.

از سوی دیگر سالگرد کشته شدن سلیمانی نیز نزدیک است. او ۱۳ دی‌ماه ۹۸ در حمله پهپادی نیروهای آمریکایی در عراق کشته شد و گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال اقدام تلافی‌جویانه ایران اشغالگر در این روزها مطرح می‌شود.

تایمز اسرائیل در ادامه به عبور زیردریایی هسته‌ای آمریکا از تنگه باب السلام اشاره می‌کند. این زیردریایی موشک‌انداز روز دوشنبه از تنگه باب السلام عبور کرد.
پیش‌تر بمب‌افکن‌های بی-۵۲ و ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز نیز به منطقه اعزام شده بودند.

روز یکشنبه حمله‌های راکتی به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خسارت‌هایی برجا گذاشت. فرمانده سنتکام در واکنش به این حمله‌ها هشدار داد که آمریکا برای عکس‌العمل آماده است.

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
Http://WWW.ALAHWAZ.COM
Https://t.me/adpffarsi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا