جغرافياي ايران جعليجهان

هشدار احمدی‌نژاد به روحانی: شروع جنگی مخرب، قریب‌الوقوع است

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران اشغالگر با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، شیاد بنفش و برخی از کشورهای همسایه، خواهان اتخاذ تدابیر لازم و فوری برای پیشگیری از وقوع یک جنگ تازه در منطقه حساس خاورمیانه و خلیج‌عربی شد.

در این نامه که به سران کشورهای ترکیه، عربستان سعودی، کویت، قطر، بحرین، امارات متحده عربی، عمان و نخست‌وزیران عراق و پاکستان نوشته شده، آمده است: «از مجموع تحولات، موضع‌گیری‌ها و اخبار منتشره در رسانه‌های مختلف جهان چنین استنباط می‌شود که وقوع یک جنگ مخرب جدید در منطقه حساس خاورمیانه و خلیج‌عربی برنامه‌ریزی شده و در مسیر اجرای قریب‌الوقوع قرار گرفته است.»

همچنین، او در نامه‌ای دیگر به حسن روحانی نوشت که اینجانب از جنابعالی به‌عنوان رئیس‌جمهور ایران(اشغالگر) انتظار دارد که همه مساعی خود را در این جهت مبذول داريد و…

به نظر می‌رسد این نامه‌ها در راستای افزایش نگرانی‌ها از عواقب تنش بین ایران اشغالگر و ایالات متحده رخ‌داده است.

چند روز قبل از سالروز به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی، نیروهای شبه‌نظامی منتسب به ایران اشغالگر با راکت به منطقه سبز عراق حمله کردند که سفارت آمریکا نیز از آن مصون نماند. در پی این موضوع، دونالد ترامپ به ایران اشغالگر هشدار داد که هرگونه عملی ممکن است با واکنش شدید ایالات متحده پاسخ داده شود. همچنین، مقام‌های نظامی ایالات متحده آمریکا، اعلام کردند که ارتش برای حمله احتمالی به پرسنل و منافع آمریکایی در عراق در حال آماده‌باش به سر می‌برد.
از سوی دیگر، یکی از مقام‌های ارشد نظامی ایالات متحده گفت رهبران شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران اشغالگر در عراق با فرماندهان سپاه تروریستی قدس ملاقات کرده‌اند و «مقدار قابل‌توجهی سلاح پیشرفته» از مرزهای جعلی ایران اشغالگر به عراق منتقل شده است. او با اشاره به روش‌های طبقه‌بندی شده‌ای که اطلاعات جمع‌آوری شده، از بیان نظر آمریکا درباره این تحولات خودداری کرد.

این مقام ارشد به‌شرط ناشناس ماندن به دلیل حساسیت موضوع، گفت: «من به شما می‌گویم که جریانات تهدید بسیار واقعی است.» او وضعیت موجود را «نگرانی ‌برانگیزترین وضعیتی» که از زمان کشته‌شدن سلیمانی دیده توصیف کرد و نسبت به یک حمله پیچیده ابراز نگرانی کرد.

در همین رابطه، کاترین ویلبرگر، مقام دفاعی سابق دولت ترامپ، و داستین واکر، عضو سابق جمهوری‌خواه در کمیته نیروهای مسلح سنا در وال‌استریت‌ژورنال نوشتند که ایالات متحده مدت‌هاست که به‌کارگیری نیروی بیشتر در پاسخ به ایران اشغالگر خودداری می‌کند.

آنها با استناد به استقرار اخیر هواپیماهای بی -52 و حضور ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز در منطقه ادامه دادند: «فرستادن پیشرفته‌ترین و گران‌ترین نیروهای ایالات متحده آمریکا به خاورمیانه در پاسخ به هرگونه تحریک بالقوه از سوی ایران اشغالگر، راه مؤثر و مناسبی برای بازداری رفتارهای بد ایران اشغالگر نیست.»
نیروی دریایی آمریکا اول دی‌ماه نیز اعلام کرد زیردریایی اتمی یواس‌اس جورجیا و دو رزم‌ناو همراه آن با عبور از تنگه باب السلام، وارد آب‌های خلیج‌عربی شدند. حرکت دیگری از ارتش آمریکا که نشان از حساسیت اوضاع دارد.

در مقابل، جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اشغالگر به تحرکات نظامی اخیر آمریکا در منطقه واکنش نشان داد و با طرح این اتهام که واشنگتن برای جنگ به دنبال بهانه می‌گردد، گفت ایران اشغالگر آماده دفاع از منافع حیاتی خود است.

وی در توییتر خود نوشت: «داده‌های اطلاعاتی از عراق توطئه‌ریزی برای ساخت یک بهانه جعلی برای جنگ را نشان می‌دهد. ایران به دنبال جنگ نیست، اما به طور آشکار و مستقیم از مردم، امنیت، و منافع حیاتی خودش دفاع می‌کند.»

سامی الاحوازی

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
Http://WWW.ALAHWAZ.COM

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا