Home / گزارش ها / جهان / محسن فخری زاده اولین طعمه ربات قاتل

محسن فخری زاده اولین طعمه ربات قاتل

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی به نقل از مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی نوشت که کشتن محسن فخری‌زاده با استفاده از یک مسلسل که از هزاران کیلومتر دورتر از هدف کنترل می‌شد صورت گرفت.

در گزارش نیویورک تایمز که در شماره امروز شنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴۰۰ این نشریه منتشر شد، از این رویداد به عنوان اولین آزمایش میدانی یک سلاح که <<احتمالا دنیای امنیتی و جاسوسی را دگرگون می‌کند>>یاد شده است.

این روزنامه به نقل از یک مقام اطلاعاتی به جزییاتی فنی از <<ربات قاتل>> یا مسلسلی که از هزاران کیلومتر آن سوتر و <<در محلی نامعلوم>> کنترل می‌شد اشاره کرده است.

به گفته این مقام اطلاعاتی، مسلسل ماهواره‌ای مجهز به هوش مصنوعی و چشم چند دوربینه بود.

این روزنامه به نقل از یک مقام اطلاعاتی نوشت که این مسلسل مدل خاصی از مسلسل بلژیکی <<اف.ان مگ>>بود که به یک دستگاه روباتیک پیشرفته متصل بود و این سامانه شبیه به <<سنتینل ۲۰>>، تولید اسکریبانو، بود.

به نوشته نیویورک تایمز، وزن این مسلسل به همراه روبات و لوازم جانبی‌ آن مجموعا حدود یک تُن بود که در قطعاتی کوچک به مرور وارد ایران ( ایران جعلی) و مونتاژ شده بود.

محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و از دست اندرکاران برنامه اتمی و موشکی رژیم اشغالگرایران، ۷ آذر ۱۳۹۹ ترور شد و مقامها و رسانه‌های رژیم اشغالگر ایران به مدت چندین روز روایت‌های متناقضی را درباره نحوه کشته شدن او مطرح کردند و از حضور <<۱۲ نفر در این حمله>> سخن گفتند.

اندکی بعد شبکه تلویزیونی العالم وابسته به رژیم اشغالگر ایران اعلام کرد که ترور فخری‌زاده توسط <<کنترل ماهواره‌ای>> انجام شده است. پس از آن سخنگو و شماری از مقام‌های سپاه پاسداران رژیم اشغالگر ایران نیز این موضوع را تایید کردند.
تروریست علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه، در آن زمان گفت: <<تیربار داخل نیسان مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره‌ای بوده که روی فخری‌زاده زوم کرده و از هوش مصنوعی بهره برده است.>>

به نوشته نیویورک تایمز، موضوع مسلسل ماهواره‌ای در روزهای پس از ترور مطرح شد اما عده‌ای در ایران و همچنین برخی تحلیلگران خارجی آن را مورد تمسخر قرار دادند. این روزنامه نوشته است: <<اما این بار واقعا یک ربات قاتل وجود داشت.>>

نهادهای امنیتی رژیم اشغالگر ایران در این مدت هیچ گزارشی درباره نتیجه بررسی‌ها منتشر نکردند. تعدادی از ساکنین در غرب ایران جعلی نیز بازداشت شدند اما نهادهای امنیتی درباره هویت و سرنوشت آنان نیز سکوت کردند.

به گزارش نیویورک تایمز، در روز ترور فخری‌زاده یک خودروی مجهز به دوربین در ۱۵۰ متری محل پارک شده بوده تا حرکت او را گزارش کند.

بر اساس این گزارش، یکی از مشکلات تکان خوردن مسلسل پس از شلیک و تاخیر در ارسال داده ها به ماهواره بوده اما هوش مصنوعی دستگاه طوری تنظیم شده بود تا تاخیر، لرزش و سرعت خودرو را جبران کند.

نیویورک تایمز عملیات کشتن فخری‌زاده را اولین آزمایش میدانی یک تک‌تیرانداز ماهواره‌ای و مجهز به هوش مصنوعی و چشم چند دوربینه خوانده است که احتمالا <<دنیای امنیتی و جاسوسی>> را دگرگون خواهد کرد.

امیر احوازی
مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
18/09/2021

http://WWW.ALAHWAZ.COM
https://t.me/adpffarsi

 

About Admin

Leave a Reply