الاحوازجغرافياي ايران جعليملل تحت ستمگزارش ها

تحصن سراسری معلمان در جغرافیای سیاسی ایران آغاز شد؛ پنجمین اعتراض سراسری در دو ماه اخیر

معلمان در شهرهای مختلف جغرافیای سیاسی جعلی موسوم به ایران در اعتراض به عدم اجرای طرح‌های رتبه‌بندی و همسان‌سازی و همچنین با درخواست آزادی معلمان زندانی از صبح شنبه نهم بهمن دست به تحصن دو روزه سراسری زدند. معلمان گفته‌اند روز دوشنبه نیز تجمع سراسری برگزاری خواهند کرد.
این تحصن و تجمع سراسری با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ترتیب داده شده است.

اجرای آموزش رایگان و توجه به اصل ۳۰، پرداخت پاداش پایان خدمت سال ۱۴۰۰، استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی، و رسیدگی به پرونده «به تاراج بردن صندوق بازنشستگی» از دیگر خواسته‌های معلمان است.

معلمان در دو ماه گذشته چهار تجمع سراسری در شهرهای مختلف برگزار کرده و خواستار اجرای کامل رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق و همچنین آزادی معلمان زندانی شده‌اند.
افزون بر این تجمعات که در روزهای ۱۱ و ۲۲ آذر و ۲ و ۲۳ دی برگزار شد، معلمان در روزهای ۲۰ و ۲۱ آذر نیز دست به تحصن زده بودند.

پس از این تجمعات صدها تن از معلمان به نهادهای تروریستی امنیتی ایران اشغالگر احضار و تهدید شدند.
در همین حال حسین رمضان‌پور، عضو کانون صنفی معلمان استان خراسان شمالی از شهرهای فلات اصلی ایران اشغالگر، شنبه گذشته برای اجرای حکم شش ماه حبس به زندان بجنورد منتقل شد.

چند روز پیش از آن، ۲۹ دی‌ماه، نیز محمدتقی فلاحی، دبیر کانون صنفی معلمان تهران، در خانه خود بازداشت و برای اجرای حکم شش ماه حبس به زندان اوین منتقل شد.


مرکز اطلاع رسانی جبهه دموکراتیک مردمی الاحواز
Http://ALAHWAZ.COM
Https://t.me/adpffarsi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا