دیدگاه‌ها

کتیبه حک شده بنام داریوش هخامنشی در اسرائیل جعل از آب درآمد

دولت اسرائیل روز جمعه ۳ مارس اعلام کرد کتیبه‌ سفالی کشف‌شده در جنوب آن کشور که نام داریوش، فرمانروای امپراتوری هخامنشی در دوران باستان روی آن حک شده بود، اصل نبوده و جعلی است.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک قطعه از این کتیبه سفالی آذرماه گذشته توسط یک رهگذر پیدا شد.

پیدا شدن چنین اثری که نام چهارمین شاه هخامنشی(قرن ششم و پنجم پیش از میلاد مسیح)، روی آن حک شده‌ است، آن هم برای اولین بار در اسرائیل، شور و شوق زیادی میان باستان پرستان فارسیست ایرانی ایجاد کرده بود.

پس از انتشار این خبر در اوایل اسفندماه سال جاری، یک متخصص کتیبه‌های آرامی باستانی، که از زبان‌های سامی است، به اداره آثار باستانی اسرائیل مراجعه کرد تا توضیح دهد که در واقع خود او این کلمات را روی آن قطعه باصطلاح باستانی حک کرده است.

البته پیشتر چنین قطعات و آثار باصطلاح باستانی فراوانی جعل شده‌اند. بیشتر آثار موسوم به باستانی متعلق به دوران گذشته در جغرافیای جعلی ایران، جعلی بوده و یا از دیگر فرهنگ‌ها و تمدن‌های باستانی پیش از آنها به سرقت رفته و فارسها بنام خود زده‌اند.
به عنوان مثال بسیاری از قطعات موجود در تخت جمشید مثل ستون‌ها و سرستون‌ها، مقبره کوروش(با نام اصلی مادر سلیمان)، تاریخ خانوادگی رستم زال، قصه سرهم بندی شده سرباز موسوم به آرش کمانگیر و بسیاری دیگر از آثار کاملا جعلی هستند و باستانشناس مشهور ایرانی، ناصر پورپیرار (معروف به گالیله ایران) با نقدها و بررسیها و تحقیقات بسیار دقیق و موشکافانه جعلی بودن این آثار را با ارائهٔ اسناد بسیار زیادی ثابت کرده است. حذف صفحات تاریخ اصلی و نیز تاریخ نویسی جعلی در خدمت منافع سیاسی و صنفی، در ایران اشغالگر مرسوم بوده است. بعنوان نمونه تاریخ طبری کاملا جعلی، و یا تقریبا آخرین مورد در دوران ریاست جمهوری رفسنجانی مقبور اتفاق افتاد که اعلام کرده بود تاریخ را خودتان بنویسید اگر پرسیدند سند آن کجاست بگویید یا اعراب در زمان حمله به ایران سوزاندند یا در دوران حمله مغول یا اینکه در اثر سیل و زلزله در سالیان و قرن‌های دور، اثر تاریخی از بین رفته است!

رضا فرج پور

الجبهة_الديمقراطية_الشعبية_الاحوازية

المجلس_الوطني_لقوى_الثورة_الاحوازية

جدش

ADPF

مرگ_بر_اشغالگر_چه_شاه_باشد_چه_رهبر

مرکز اطلاع رسانی جبهه دموکراتیک مردمی احواز
HTTP://ALAHWAZ.COM
https://t.me/adpffarsi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا