ب: ملل تحت ستم

اطلاعيه جبهه ملل براي حق تعيين سرنوشت (ايران) در حمایت از اعتراضات مردم و ملل ستمدیده در ایران

رژیم اشغالگر ایران جهت جبران کسری بودجه  قیمت سوخت و بنزین را از هزار تومان به سه هزار تومان رسانید. در پی این افزایش چند برابری قیمت بنزین، مردم در بیش از صد شهر به خیابان ها ریختند و با اعتراضات گسترده، خشم و انزجار شان را نشان داده اند.

این اعتراضات در شهرهایی مانند تبریز، اورمو، اردبیل، تهران، احواز، بهبهان، سنندج و مریوان، مشهد، اصفهان، شیراز، زاهدان، ایرانشهر و چابهار و ده ها شهر دیگر در طی چند روز گذشته شکل گرفته و با وجود سرکوب و تیراندازی مستقیم و کشتن مردم بی دفاع و دستگیری های فله ای، همچنان ادامه دارد. 

خامنه ای سردسته رژیم اشغالگر  ایران دستور سریع برای پایان دادن به اعتراضات مردم داده و معترضان را طبق روال معمول عوامل ضدانقلاب و اشرار نامیده است. از اینرو تمامی ارگانهای سرکوب رژیم به حرکت درآمده اند و تا کنون متاسفانه دهها نفر بی دفاع از تظاهرکنندگان را با تیراندازی مستقیم نشانه گرفته و آنها را به شهادت رسانیده اند. تا کنون از سوی ارگانهای سرکوب رژیم  گزارش از دستگیری بیش از هزار نفر از تظاهرکننده گان شده است. 

رژیم تروریست عرصه زندگی را بر تمام مردم تنگ کرده است و فقر مطلق را با تاراج ثروت ملی و گسترش فساد مالی کلان، بر بخش وسیعی از مردم  تحمیل کرده است. اعتراضات مردم و ملل تحت اشغال ایران به ظلم مضاعف در صد سال اشغالگری بر علیه خاندان ملعون پهلوی و خصوصا در چهل سال گذشته  بر علیه رژیم دیکتاتوری جمهوری اسلامی ایران است که امروز زیر بار کمرشکن بیکاری ،فقر و گرانی به خیابانها آمده و به شکل گسترده به رژیم اشغالگر ایران که ثروت های این ملل را صرف اعمال تروریستی و گسترش ارضی به سرزمین کشورهای منطقه کرده اعتراض خود را نشان میدهد.  در تمامی تظاهرات اخیر مردم در کنار مخالفتشان با افزایش قیمت بنزین، با صدای بلند خواهان سرنگونی رژیم هستند. بالا رفتن قیمت بنزین این فرصت را برای مردم فراهم نموده تا بشکل گسترده و فراگیری در بیش از صد شهر برعلیه رژیم تروریست ایران تظاهرات بکنند. مردم و ملل تحت اشغال در ایران در این تظاهرات ها، برنامه هسته ای رژیم و نیز سیاستهای مداخله گرایانه آن را در یمن، عراق و سوریه و در لبنان مورد چالش قرار داده اند. آنها خواهان صرف شدن این سرمایه و پول ها برای از بین بردن فقر و بیکاری، برای بهبود بهداشت و درمان، فراهم شدن آموزش و رشد اقتصادی هستند. 

 

مردم  و ملل ستمدیده مبارز در ایران به این باورند که

رژیم جمهوری اسلامی  بعد از گذشتن چهل سال از عمر ننگین اش که همواره با سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام  و همچنین فقر مطلق و فساد مزمن همراه بوده، هم اکنون به بن بست کامل رسیده است. سرکوبگری رژیم دیگر تاثیر چندانی بر روحیه مبارزاتی تظاهرکنندگان ندارد. به یقین تنها سنگری را که شما برای تحقق آزادی دارید، خیابان ها هستند. حضور مستمر شما مردم در خیابان ها آینده را رقم خواهد زد.

جبهه ملل براي حق تعيين سرنوشت (ايران) از اعتراضات  ملل تحت اشغال در ایران حمایت کامل کرده و از سازمان های بین المللی  دعوت می کند تا با حمایت از مبارزات مردمی در به ثمر رسیدن مبارزات آزادیبخش این ملل یاری رسانند. 

زنده باد ازادي

جبهه ملل براي حق تعيين سرنوشت (ايران)

  ۲۷آبان ماه ۱۳۹۸- 18 نوامبر 2019

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا