جغرافياي ايران جعليجهانملل تحت ستم

عبدالله بزرگزاده توسط سرویس اطلاعات ترکیه بازداشت شد

برادر حبیب الله سربازی از محل سکونت خود در ترکیه بازداشت شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، عبدالله بزرگزاده سربازی، کنشگر سیاسی و مدنی بلوچ، برادر حبیب الله سربازی دبیر کل حزب بلوچستانءِ راجی تپاکی سحرگاه پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹ در منزل شخصی اش بازداشت شد.

حبیب الله سربازی در این زمینه به کمپین گفت: «از بعد نیمه شب دیشب تا ظهر امروز پنجشنبه ارتباط برادرم با من و خانواده و دوستانش قطع شده بود، تا اینکه بعد ظهر امروز پیام فرستاد و گفت که میت(سرویس اطلاعات ترکیه) او را از منزل شخصی بازداشت کرده و برده و قرار است تا یک ساعت دیگر آزادم کنند.»

آقای سربازی می‌گوید: «ما فکر کردیم سو تفاهمی شده و آزادش میکنند اما به جایی آزاد کردن او را به مقر اطلاعات ترکیه در منطقه Akyurt آنکارا جنب اداره مهاجرت منتقل کردند.»

«من از عبدالله پرسیدم چی گفتن چرا بازداشتت کردن؟ گفت: به من گفتن که اقامت تو تمام شده به همین خاطر اما من برگه نوبت اقامت دارم برای چند روز دیگر، که با داشتنش وجود من قانونی میشه، ضمن اینکه چرا میت ترکیه باید بخاطر پایان اقامت منو بازداشت کنه و نه پلیس».

دبیر کل حزب راجی تپاکی با ابراز نگرانی نسبت به این موضوع می‌گوید: «عبدالله قبلا در جریان دختران ایرانشهر بخاطر اعتراضات مدنی بازداشت و برای او حکم ۱۱ سال زندان بریدند که مجبور به تبعید خودخواسته از کشور شد و توانست خود را به ترکیه برساند و اقامت قانونی بگیرد. و بازداشت او توسط یک سرویس اطلاعاتی ربطی به اقامت او ندارد گمان میرود بازداشت او با فشار حکومت ایران باشد و من و خانواده نسبت به این موضوع به شدت نگرانیم.»

لازم به ذکر است که عبدالله بزرگزاده، کنشگر سیاسی و مدنی بلوچ، خردادماه ۹۸ در جریان اعتراض مردمی نسبت به تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر توسط وزارت اطلاعات ایران بازداشت شده و پس از چند ماه حبس برای او حکم ۱۱ سال زندان بریدند. وی که با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی آزاد شده بود کشور را ترک کرد.

در زمان بازداشت وی ۱۰۰ فعال سیاسی و سازمان های حقوقی و مدنی از جمله عفو بین الملل و دیدبان حقوق بشر خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی شده بودند.
http://t.me/balochcampaign
این گزارش را از وبسایت کمپین بخوانید:👇

http://balochcampaign.us/%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%aa/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا