تازه ترین خبرها
Home / جغرافياي ايران جعلي / تلاش اسرائیل برای خرید هواپیماهای سوخت رسان

تلاش اسرائیل برای خرید هواپیماهای سوخت رسان

وب‌سایت آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی در مورد خرید هواپیماهای سوخت رسان توسط اسرائیل نوشتە است: ما می‌دانیم که دلیل تمایل اسرائیلی‌ها برای در اختیار گرفتن این هواپیماهای سوخت‌رسان چیست. تأمین سوخت هواپیماهای F35 برای رسیدن به ایران.

در این گزارش همچنین آمدە است: اسرائیل هم‌اکنون حدود 16فروند هواپیمای رادارگریز اف-35 در اختیار دارد. برخی منابع مدعی هستند که این هواپیماها برای حمله به مواضع سپاه تروریستی قدس و نیروهای نیابتی رژیم اشغالگر ایران در سوریه استفاده می‌شوند. دولت اسرائیل این اخبار را تایید و یا تکذیب نکرده است.
هواپیماهای اف-35 شعاع عملیاتی حداکثر 1277 کیلیومتری دارند. این در حالی است که اسرائیل چنانچه وارد درگیری نظامی با ایران اشغالگر شود برای رسیدن به اهداف نظامی‌اش نمی‌تواند از این هواپیما بدون سوخترسانی در میانه مسیر استفاده کند.
اطلاعات این گزارش حاکی از آن است که مدرن‌ترین جنگنده‌های جهان با نام «شبح» علاوه بر تانکرهای سوخت، توانایی نیروی هوایی اسرائیل را در بمباران اهداف دوردست تقویت می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمدە است: اگر اسرائیل بخواهد ایران اشغالگر را بمباران کند، دولت آمریکا این کار را برایش راحت‌تر کرده است.
وزارت امور خارجه آمریكا درخواست اسرائیل را برای خرید هشت فروند هواپیمای سوخت‌رسان KC45E پگاسوس كه به‌عنوان یك ایستگاه سوخت‌گیری هوایی فعالیت می‌کنند، تأیید كرده است.
این توافق نظامی شامل دستیابی به تجهیزات، قطعات یدکی و آموزش به ارزش 2،4 میلیارد دلار است و پیش‌بینی می‌شود نخستین هواپیما در سال 2023 در اختیار اسرائیل قرار بگیرد.

اسرائیل به‌عنوان متحد واشنگتن در خاورمیانه این خرید نظامی را در راستای «سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات‌متحده» دانسته چرا که «این خرید‌ها ظرفیت نظامی اسرائیل را تقویت می‌کند.»

فؤاد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
WWW.ALAHWAZ.COM

About Admin

Leave a Reply