تازه ترین خبرها
Home / گزارش ها / الاحواز / يك زندانى سياسى احوازى بعد از فلج شدن با قرار وثيقه تا صدور حكم از زندان شيبان احواز آزاد شد

يك زندانى سياسى احوازى بعد از فلج شدن با قرار وثيقه تا صدور حكم از زندان شيبان احواز آزاد شد

باسـم بترانی 28 ساله از اهالی كوی علوی (حی الثوره) شهر احواز، امروز سه شنبه 21 مردادماه 1399 با قرار وثيقه تا پايان مراحل دادرسى از زندان شيبان احواز آزاد شد. باسم بترانى به همراه برادرش حسن بترانى در 20 اسفند 1397 بازداشت و در دادگاه انقلاب احواز به اتهام ارتباط و عضويت در گروه هاى معاند محاكمه شده است و منتظر صدور حكم مى باشد.

باسم بترانى برادر علی بترانی است كه در سال 1384 به هنگام تظاهرات مسالمت‌آميز معروف به قيام آپريل2005 با تير مستقيم نيروهای امنيتی به شهادت رسید.

باسـم بترانی برای چندين بار به دليل فعاليتهای سياسی و فرهنگی احضار و سابقه بازداشت داشته است. او در 20 اسفند ماه 1397 به همراه برادرش حسن بترانی توسط اداره ترور و اطلاعات احواز پایتخت بازداشت شد و بعد از دو ماه تحت شديدترين شكنجه جسمی و روانی قرار گرفتند. آنها سپس به بند 5 زندان شيبان منتقل كردند و در بلاتكليفى بسر مى برند و تاکنون حكمى براى آنها صادر نشده است.

باسم بترانى در اثر شكنجه و شرايط بازداشت و زندان از ناحيه پاها صدمه ديده و توانائى راه رفتن ندارد و پاهای وی کاملا فلج شده‌اند.

فواد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
WWW.ALAHWAZ.COM

About Admin

Leave a Reply

Share This