Home / جغرافياي ايران جعلي / ابراز نگرانی از احتمال اعدام دو زندانی سیاسی کرد

ابراز نگرانی از احتمال اعدام دو زندانی سیاسی کرد

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو از انتقال رحیم برین، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، به مکانی نامعلوم و همچنین رد اعادە دادرسی حیدر قربانی، دیگر زندانی محکوم به اعدام، خبر داد.

این سازمان از احتمال اجرای حکم اعدام این دو نفر ابراز نگرانی کرد.

روز پنجشنبە ١٦ مرداد، حکم اعدام حیدر قربانی از سوی شعبە ٢٧ دیوان عالی) دیوان عالی اعدام‌ها) تایید و به اجرای احکام ابلاغ شده بود.

بە گفتە نزدیکان حیدر قربانی، وی «تحت شکنجە» ناچار شدەاست مسئولیت کشتن چندین تن از اعضای سپاه تروریستی پاسداران را به عهدە بگیرد.

حیدر قربانی و محمود صادقی برادرزنش که ساکن روستای «بزوش» کامیاران در کردستان(اشغالی) بودند، مهرماه سال ٩٥ بە اتهام بازداشت شدند. محمود صادقی نیز به ٤٠ سال زندان و ٢٠٠ ضربە شلاق محکوم شدە است.

سازمان حقوق‌بشری هه‌نگاو همچنین اعلام کرد که رحیم برین، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان ارومیه، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور از بند منتقل شده و بازنگشته است.

رحیم برین از ١٥ سال پیش بە اتهام عضویت در احزاب کرد و همچنین کشتن یک مامور نیروی انتظامی در سال ۸۴ در جریان اعتراضات مردمی در مهاباد به اعدام محکوم شده است.

او اعلام کرده که اعترافاتش تحت شکنجه بوده است. برین همچنین چندین بار اقدام بە خودکشی کرده بود کە پس از این خودکشی‌ها بە «بند روان درمانی» منتقل شدە بود.

فواد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
WWW.ALAHWAZ.COM

About Admin

Leave a Reply