Home / گزارش ها / جهان / ترامپ : ایران اشغالگر بهای سنگینی می‌پردازد اگر به نیروها و منافع آمریکا در عراق حمله کند

ترامپ : ایران اشغالگر بهای سنگینی می‌پردازد اگر به نیروها و منافع آمریکا در عراق حمله کند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری اظهار داشت که بر اساس اطلاعات و بررسی های صورت گرفته توسط ایالات متحد آمریکا، جمهوری نامشروع ایران اشغالگر یا نیروهای نظامی تروریست تحت کنترل تهران در عراق سرگرم طرحریزی حمله‌ای غافلگیرکننده به نظامیان یا منافع آمریکا در عراق هستند.

دونالد ترامپ سپس به رهبران تهران، پایتخت تروریسم، هشدار داده است که در صورت وقوع چنین اتفاقی جمهوری جعلی ایران اشغالگر بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

هشدار رئیس جمهوری آمریکا همزمان است با سفر “اسماعیل قاآنی” ، فرماندۀ سپاه تروریستی قدس، به عراق که خبر آن از سوی رویترز به نقل از منابع عراقی منتشر شده و گفته می شود که هدف از این سفر ایجاد هماهنگی میان نیروهای عراقی همسو با تهران است.

تهران نیز نگران از اقدام نظامی آمریکا در عراق در پی جابجایی و تمرکز قوای آمریکا در دو پایگاه نظامی عراق است. وزارت امور خارجۀ جمهوری جعلی ایران اشغالگر امروز با اشاره به همین جابجایی نیروها آن را عامل بی ثباتی و تشنج در کل منطقه خواند. پیشتر برخی مقامات جنایتکار تهران جابجایی نیروهای آمریکایی در عراق را مقدمۀ حملات احتمالی آمریکا به برخی گروه های شبه نظامی عراقی تحت حمایت ایران جعلی تفسیر کرده بودند.

هفتۀ گذشته برخی جراید آمریکا نوشتند که وزارت دفاع آمریکا نابودی گروه های شبه نظامی تحت حمایت ایران اشغالگر در عراق از جمله گروه “کتائب حزب الله” را در دستور کار خود قرار داده است. در روزهای گذشته همچنین گروه های شبه نظامی وابسته به تهران در عراق حملات خود را به مراکز نظامی و دیپلماتیک آمریکا در عراق تشدید کردند. عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، دیروز دوشنبه 31 مارس نسبت به هرگونه اقدام نظامی در عراق بدون موافقت این کشور هشدار داد. اندکی پیشتر سپاه تروریستی پاسداران نیز هشدار داده بود که هر گونۀ حملۀ نظامی آمریکا در عراق را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

فؤاد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دموکراتیک مردمی الاحواز

WWW.ALAHWAZ.COM

About Admin

Leave a Reply