Home / گزارش ها / جهان / وزارت خارجه آمریکا: دروغ‌های خامنه‌ای جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد

وزارت خارجه آمریکا: دروغ‌های خامنه‌ای جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد

وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرده با عنوان “دروغ‌های خامنه‌ای جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد.” این بیانیه از کرونای 2019 به عنوان “ویروس ووهان” نام برده و اظهارات اخیر رهبر جنایتکار ایران اشغالگر درباره این بیماری را “ساختگی” خوانده است.

این بیانیه همچنین اظهارات اخیر آیت الشیطان خامنه‌ای و مقام‌های فاسد ایرانی را راستی‌آزمایی کرده و به عنوان مثال گفته در ماه فوریه “هواپیمایی ماهان” دستکم 55 پرواز بین تهران و چین انجام داده که “باعث ابتلای بیشتر ملل تحت اشغال ایران و حتی فارسها شده است.”

علاوه بر این، “دستکم در پنج کشور، اولین موارد ابتلا به کرونا مستقیما از ایران جعلی وارد شده بودند که جان میلیون‌ها نفر دیگر را به خطر انداخت.”

بیانیه 23مارس/4فروردین 99، دومین واکنش وزارت خارجه آمریکا به سخنرانی دیروز آیت‌الشیطان خامنه‌ای است.

خامنه‌ای یکشنبه در سخنرانی نوروزی خود آمریکا را به “تولید ویروس کرونا” متهم کرد و گفت به همین دلیل ایران(اشغالگر) برای مقابله با کرونا از آمریکا کمک نمی‌گیرد.
خامنه‌ای خطاب به مقام‌های آمریکایی گفت “شما متهمید که خودتان این ویروس را تولید کردید” اما افزود نمی‌داند چنین اتهامی چه قدر درست است!!!.

رهبر دروغپرداز ایران اشغالگر گفت ممکن است آمریکا در قالب کمک دارویی، محصولاتی به ایران بفرستد که ویروس را “ماندگار” کند!!!!!.

آمریکا سخنان آیت الشیطان خامنه‌ای را” تئوری توطئه” نامید
او گفت: ایران اشغالگر از آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا کمک نخواهد گرفت.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا به این اشاره شده که ایران جعلی پیشنهاد کمک صد میلیون دلاری آمریکا را نپذیرفته است.

پیشتر “مورگان اورتگاس” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سخنان آیت‌الشیطان خامنه‌ای را “تئوری توطئه”، مضر، غیرمسئولانه و غلط خوانده و در توییتر خود نوشته بود: “اگر این به اصطلاح رهبر معظم، رهبری واقعی بود، میلیاردها دلار موجودیِ صندوقِ بدونِ مالیات خود را برای مقابله با شیوع این ویروس، به ملل تحت ستم ایران بازمی‌گرداند. “رژیم خونریز ایران جعلی هشدارهای مکرر مقام‌های بهداشتی خود را نادیده گرفت و مرگ اولین قربانی کرونا را 9 روز انکار کرد؛ این رژیم به دروغ گفتن به ملل تحت اشغال خود و حتی مردم خود و جهان درباره تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان ادامه می‌دهد.”

در “راستی آزمایی” وزارت خارجه آمریکا به تحریم‌ها هم اشاره و تاکید شده این تحریم‌ها شامل “غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و کمک‌های انسان‌دوستانه” نمی‌شود و “اسناد ایرانی‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های حوزه سلامت توانسته‌اند از ماه ژانویه بدون هیچ مانعی کیت تشخیص کرونا وارد کنند.
وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه حکومت تروریستی ایران اشغالگر را متهم کرد که “بیش از 16 میلیارد دلار صرف فعالیت‌ها‌ی تروریستی در منطقه کرده” و مقام‌های ایرانی را متهم کرد “بیش از یک میلیارد یورویی که به تجهیزات پزشکی اختصاص داده شده بود را” دزدیده‌اند” و به” احتکار اقلام بسیار مورد نیاز” مثل دستکش، ماسک و سایر تجهیزات برای فروش در بازار سیاه توسط عوامل مزدور سپاه تروریستی پاسداران ادامه می‌دهند.”

فؤاد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دموکراتیک مردمی الاحواز

About Admin

Leave a Reply

Share This