Home / جغرافياي ايران جعلي / مایک پمپئو: حکومت‌های خودکامه مانند رژیم ایران انسان‌ها را از حقوق بنیادین‌شان محروم می‌کنند

مایک پمپئو: حکومت‌های خودکامه مانند رژیم ایران انسان‌ها را از حقوق بنیادین‌شان محروم می‌کنند

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، طی سخنانی در میزگرد بررسی حقوق بشر ضمن تاکید بر اهمیت پاسداری از حقوق غیرقابل انکار انسان‌ها، از رژیم‌های حاکم بر ایران، چین، و ونزوئلا به عنوان حکومت‌های خودکامه‌ای که انسان‌ها را از حقوق بنیادین‌شان محروم می‌کنند، نام برد. 

پمپئو چهارشنبه در افتتاحیه میزگرد بررسی حقوق بشر که به شکل مجازی برگزار شد گفت: «ما امروز باید از حقوق مسلم دفاع کنیم؛ چرا که پروژه حقوق بشر بین‌المللی در بحرانی است.»

پمپئو ادامە داد: حکومت‌های خودکامه – از رژیم چین گرفته تا ایران و ونزوئلا – انسان‌ها را از حقوق بنیادین‌شان محروم می‌کنند. این در حالی است که بسیاری از سازمان‌های چندملیتی راه خود را گم کرده‌اند. (آنها) روی سیاست‌های حزبی متمرکز شده‌اند و در دفاع از حقوق اساسی، ناکام مانده‌اند.»

پمپئو افزود: ما باید به اصول پایه‌گذاری شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر و اعلامیه استقلال ایالات متحده بازگردیم. کسانی که تلاش تدوین‌کنندگان این قوانین، حفظ حقوق مسلم و کرامت همه انسان‌ها بود.
۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰

امیر احوازی
مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی احواز
http://WWW.ALAHWAZ.COM
https://t.me/adpffarsi

About Admin

Leave a Reply

Share This