الاحوازدیدگاه‌ها

غیزانیه در عطش، جنایات اشغالگران ایرانی برضد فرزندان بی دفاع آن

یکی از سیاست‌های کثیف اشغالگران ایرانی، تشنه نگهداشتن مردم غیزانیه بطور اخص و الاحواز بشکل کلی و گسترده است. و هرگاه که ملت تحت ستم عرب این سرزمین اشغال شده به سیاستهای نژادپرستانه و خودبرترپندار بینانه و کینه‌توز ایرانیان اشغالگر اعتراض کنند، با سرکوب وحشیانه و شدید، گلوله، کشتار و دستگیری مواجه شده‌اند.
منطقه غیزانیه الاحواز اشغالی این روزها شاهد یورش ها و دستگیریهای گسترده در بین شهروندان خود و زخمی شدن کودکان کمتر از پانزده سال از جمله کودک احوازی (امین المجدماوی) است؛ این کودک با شلیک مستقیم گلوله توسط عناصر نژادپرست دولت اشغالگر ایرانی مجروح شد.

این واقعه در روزهای عید فطر اتفاق افتاد. در آن روز مردم غیزانیه نسبت به نبود آب شرب در منطقه خود دست به اعتراض زدند. آنان نسبت به پروژه‌های انتقال آب توسط ایرانیان اشغالگر و محروم نگهداشتن آنان از آبی که حق آنهاست، اعتراض کردند و خواستار احقاق حق خود برای آبی شدند که در سرزمینشان و در مقابل چشمانشان جاری است اما اشغالگران ایرانی آنرا بسرقت می‌برند.

منطقه غیزانیه شامل 80 روستا است که از بی آبی‌ و خشکسالی رنج می‌برد و فاقد ساده‌ترین امکانات اولیه زندگی برای شهروندان خود است و همین وضعیت در مورد بسیاری از شهرهای دیگر اقلیم الاحواز اشغالی که در محدودهٔ اشغال نظامی ایران قرار گرفته است نیز صدق می‌کند.
غیزانیه مانند سایر مناطق مختلف الاحواز اشغالی سرشار از نفت خام است. با دارا بودن بیش از 600 حلقه چاه نفت، حدود دو میلیون بشکه نفت در روز توسط اشغالگران ایرانی از آن سرقت می‌شود. (طبق گزارش منابع فارسی و وبسایت جنبش مبارزات ملی “احوازنا”). در حالی که مردم غیزانیه و ملت عرب الاحواز از تشنگی و کمبود آب رنج می‌برند، کمبود آب آشامیدنی از یک سو و کمبود شدید آب برای آبیاری مزارع نیز از سوی دیگر، خود بر مشکلات آنان افزوده است.
سرقت نفت و گاز از اقلیم الاحواز اشغالی نه تنها برای ایرانیان پلید اشغالگر کافی نبوده است، بلکه جنگ جدیدی را بر علیه ملت عرب احواز اشغالی آغاز کرده‌اند. و آن سرقت آبهاست. آنها این جنگ را برای به فقر کشاندن و تضعیف قدرت احوازیها و شکستن اراده آنان و جابجایی و کوچاندن تدریجی آنها از سرزمینشان آغاز کرده‌اند. این همان سیاست غارت آب است، و بشکل دقیق تر “جنگ آب” که از سالهای اخیر کلید خورده است …

اشغالگران ایرانی تمام آب رودهای الاحواز اشغالی را به عمق شهرهای فارس نشین خود منتقل کرده‌اند که باعث تشدید ضرر و زیانهای گسترده در بطن جامعه الاحوازی از منظر معیشتی و محیط زیست به صورت گسترده شده است.

ملت عرب الاحواز بر روی سرزمینی زندگی میکنند که مملو از سفره‌های عظیم نفتی و گاز و دیگر منابع خدادادی است. دارای پنج رودخانه بزرگ است. همه آنها علاوه بر شاخه‌های بزرگ و کوچک خود دارای آب شیرین بوده اما بطور یکسان چیزی جز عطش، خشکسالی و نبود آب قابل شرب و کشاورزی ارمغانی برای ملت اسیر الاحواز اشغالی نداشته‌اند!
عرب الاحواز بر روی سرزمینی زندگی میکند که خداوند متعال به آن خیر و برکت داده است. بعد از اینکه این سرزمین بزور اسلحه بدست فارسهای پلید اشغالگر و بدخواهان فارسی که در زمین فساد میکنند و ملت عرب الاحواز را به زیر یوغ ستم و ظلم بی امان خود کشیده‌اند، افتاد، ملت عرب الاحواز هیچ سهمی از ثروت‌های سرزمین متعلق بخودشان نصیب آنها نشده است!

یونس سلیمان الکعبی

مترجم: فواد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی

WWW.ALAHWAZ.COM

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا