جغرافياي ايران جعليجهان

سکوت مطلق و خفت بار‏ خامنەای دیکتاتور در برابر آمریکا

نیویورک‌تایمز: خامنه‌ای در قبال آمریکا محتاط شده است

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز می‌نویسد که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری ضداسلامی، حداقل در حال حاضر از هرگونه تلافی‌جویی مستقیم و بزرگ علیه ایالات متحده جلوگیری کرده است و فقط اجازه می‌دهد تا فعالیت سایبری علیه آمریکا ادامه یابد.

این مطلب را چهار تن از خبرنگاران نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای که روز شنبه، ۲۹ شهریور، در این روزنامه منتشر شده به نقل از مقامات آمریکایی و متحدان آنها نوشته و گفته‌اند که این مقامات، اطلاعات خود را از گزارش‌های اطلاعاتی جدید به‌دست آورده‌اند.
به گفته این مقام‌های آمریکایی و متحدانشان، جمهوری ضداسلامی «به این نتیجه رسیده است که هرگونه حمله فراتر از حملات مخفی سایبری به نفع دونالد ترامپ خواهد بود و به وی اجازه می‌دهد عقبه خود را متحد کرده و به ایالات متحده فرصتی برای پاسخ نظامی می‌دهد.»

نیویورک‌تایمز می‌نویسد که بر اساس اطلاعات متحدان آمریکا، رهبران جمھوری ضداسلامی به این نتیجه رسیده‌اند که خویشتن‌داری بهترین راه «برای جلوگیری از انتخاب مجدد آقای ترامپ» است.
به نوشته این روزنامه، الیوت آبرامز، نماینده وزارت امور خارجه آمریکا در بخش امور سیاسی ایران جعلی، در جلسه توجیهی این هفته به خبرنگاران گفت که ایران با «درجه‌ای از احتیاط» عمل کرده است.

آقای آبرامز این تغییر رویه و احتیاط را به حمله آمریکا به قاسم سلیمانی، فرمانده کودک کش سپاه تروریستی قدس، مربوط دانست که در ماه ژانویه انجام و منجر به هلاکت رسیدن این تروریست بین المللی سپاه پاسداران شد.

به نوشته این گزارش، مقاماتی که گزارش‌های جدید اطلاعاتی را مرور کرده‌اند می‌گویند سران جنایتکار جمهوری ضداسلامی به‌طور خصوصی متقاعد شده‌اند که ایالات متحده و اسرائیل علیه آنها در حال انجام عملیات‌اند اما از تلافی‌جویی‌های بزرگ خودداری کرده‌اند.

این مقاله، مواردی مانند انفجار بزرگ ماه ۱۲ تیرماه در سایت‌های هسته‌ای نطنز را مثال می‌زند که نیویورک‌تایمز بر این باور است که «ظاهراً اسرائیل این حمله را مهندسی کرده است.»
این انفجار موجب کند شدن روند تولید سانتریفوژهای پیشرفته در ایران اشغالگر شده است. شورای عالی امنیت ملی جمهوری ضداسلامی که کار تحقیقات در این زمینه را به عهده گرفته، روز ۱۳ تیرماه گفت: علت این حادثه مشخص شده ولی به دلیل «ملاحظات امنیتی» فعلا اعلام نمی‌شود.

این روزنامه می‌نویسد که پس از انفجار نطنز، نیروی تروریستی قدس مجدداً خواستار پاسخ علیه اسرائیل شد و خامنه‌ای مجدداً «چنین درخواستی را رد کرد.»

نیویورک‌تایمز می‌نویسد مقامات جنایتکار ایرانی معتقدند که هدف از این حملات این است که «آنها را به دام تلافی بیندازد تا ایالات متحده یا اسرائیل بتوانند با حمله نظامی پاسخ دهند.»

این گزارش در مورد «محتاط شدن» رهبر جمھوری اسلامی، از قضیه کشته شدن قاسم سلیمانی نیز نمونه می‌آورد که فرمانده جانشین او، اسماعیل قاآنی، خواستار انتقام‌گیری بزرگ شده بود اما به نوشته نیویورک‌تایمز «علی خامنه‌ای جلوی چنین اقدامی را گرفته است.»

در رابطه با این موضوع، در هفته‌ها و روزهای اخیر نظامیان جمهوری ضداسلامی همواره از «جدی بودن» خود در انتقام‌گیری از آمریکا در مورد کشته شدن تروریست بین المللی قاسم سلیمانی خبر داده‌اند. ازجمله حسین سلامی، فرمانده کل سپاه تروریستی پاسداران روز شنبه، ۲۹ شهریورماه، در یک سخنرانی با بیان این‌که انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی همچنان «قطعی و جدی» است، پایان آمریکا را «واقعیتی انکارناپذیر» خواند.

فواد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
WWW.ALAHWAZ.COM

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا