جغرافياي ايران جعليجهان

طرح آمریکا برای حمله به ۸۰موقعیت شبه‌نظامیان عراقی وابسته به رژیم اشغالگر ایران !

خبرگزاری المستقله ۱۹مهرماه ۱۳۹۹در گزارشی از میدلیست آی فاش کرد که آمریکا طرحی را در نظر دارد که در صورت ادامه حملات مکرر، توسط جناحهای مسلح وابسته به رژیم ایران، بعد از بستن سفارت در بغداد آنرا اجرا کند.

در این گزارش آمده است: آمریکا لیستی از ۸۰ موقعیت عراقی که به‌گفته آنها در ارتباط با گروه‌های مورد حمایت رژیم اشغالگر ایران می‌باشند را در دست دارد که در صورت بستن سفارت خود در بغداد به آنها حمله کند. بر اساس این گزارش، این موقعیتها شامل، ستادهای مخفی و پناهگاههای هادی العامری و قیس خزعلی، رهبران سازمان بدر و عصائب اهل الحق هم‌چنین امکانی مرتبط با تیپ‌های حزب‌الله می‌شود.

میدلیست آی اشاره کرده است: همه این گروهها مسلح و بخشی از حشدالشعبی هستند که تحت حمایت رژیم اشغالگر ایران بوده و به‌صورت «اسمی در کنترل» دولت عراق می‌باشند.

برخی از رهبران سیاسی و فرماندهان گروه‌های مسلح گفتند که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا صدها عکس هوایی از ۸۰موقعیت را در یک مکالمه تلفنی در ۲۰سپتامبر به برهم صالح نشان داده است… .

یک سیاستمدار برجسته شیعه به شرط ناشناس ماندن گفت: «پیام آمریکایی‌ها روشن بود. اگر شما اقدامی نکنید، ما عمل خواهیم کرد … و اجازه دادن به این اتفاق به‌معنای وقوع یک جنگ علنی در بغداد است و خروج آمریکا از بغداد به‌معنای قریب‌الوقوع بودن این جنگ می‌باشد»
۱۲ اکتبر ۲۰۲۰


امیر احوازی
مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی احواز
http://WWW.ALAHWAZ.COM
https://t.me/adpffarsi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا