تازه ترین خبرها
Home / جغرافياي ايران جعلي / دولت عراق وارد فاز قطع وابستگی به واردات برق از ایران اشغالگر شد

دولت عراق وارد فاز قطع وابستگی به واردات برق از ایران اشغالگر شد

علی عبدالامیر علاوی وزیر دارایی عراق از برنامه این کشور برای گسترش روابط اقتصادی با آمریکا و عربستان و قطع وابستگی به برق ایران اشغالگر خبر داد. مدیر عامل آژانس بین‌المللی انرژی وعده داد حمایت از عراق در زمینه برق و گاز افزایش می‌یابد.

دولت جدید عراق به ریاست نخست‌وزیر، مصطفی الکاظمی برنامه‌های اصلاحی گسترده‌ای در دستور کار دارد که یکی از پیامدهای آن ظاهرا افزایش همکاری و نزدیکی بیشتر با ایالات متحده آمریکا و پادشاهی عربستان سعودی است.

علی عبدالامیر علاوی وزیر دارایی عراق روز گذشته (29 اردیبهشت) در یک پیام توئیتری از برنامه‌های این وزارتخانه برای ساخت “آینده اقتصادی کشور” و ایجاد فرصت‌های شغلی با همکاری ایالات متحده آمریکا خبر داد.

علاوی در این پیام اعلام کرد که عراق قصد دارد طی دو سال آینده “با حمایت متحدان خود در آمریکا” به سمت ساخت یک نظام اقتصادی مبتنی بر سرمایه‌گذاری و رقابت تجاری آزاد حرکت کند.

به گزارش “میدل ایست” قرار است عراق و آمریکا طی هفته‌های آینده برای مشخص کردن چارچوب همکاری‌های استراتژیک خود گفت‌وگوهای دوجانبه خود را آغاز کنند.

وزیر دارایی عراق در پیام دیگری از جایگزین کردن پادشاهی عربستان بجای جمهوری اشغالگر ایران جعلی بعنوان منبع تامین برق مورد نیاز این کشور خبر داد و از طرح‌ها و برنامه‌هایی سخن گفت که هدف آنها تامین بیش از 20هزار فرصت شغلی فقط در وزارت برق این کشور است!. حرکتی مبتکرانه و بسیار درخشان برای ملت عربی عراق.

فواد فرج پور

مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی الاحواز
WWW.ALAHWAZ.COM

About Admin

Leave a Reply

Share This